Paroda „Irklais per tris amžius“ – jau atidaryta (nuotraukos, video)  

Klaipėdos sportininkų namuose-muziejuje atidaryta paroda „Irklais per tris amžius“, kurioje arti 1000 eksponatų iš viso pasaulio nuo 1844 metų iki šiandienos. Šiuos eksponatus sukaupė ir į Klaipėdą atgabeno irkluotoja, sporto istorikė, Trakų irklavimo muziejaus įkūrėja, rašytoja Rima Karalienė.

Parodos atidaryme dalyvavo ir R. Karalienės marti – pasaulio, Europos čempionė, Rio de Žaneiro vasaros olimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtoja Donata Karalienė. Jos iškovoti trofėjai taip pat eksponuojami šioje parodoje.

„Gera matyti, kaip sporto dvasia perduodama iš kartos į kartą, kuriant tokias dinastijos istorijas“, – parodos atidarymo renginio metu pasidžiaugė Klaipėdos vicemerė Lina Šukytė-Korsakė.

Ji asmeniškai padėkojo D. Karalienei ir už tai, kad kartu su Klaipėdos irklavimo centro atstove Dovile Rimkute iškovojo skambių pergalių – 2023 metais iškovojo antrą vietą pasaulio čempionate, šiemet tapo Europos vicečempionėmis, o Paryžiaus olimpinėse žaidynėse užėmė 13 vietą.

„Žinau, kad Paryžiaus olimpinėse žaidynėse turėjote kitokių vilčių, bet čia yra sportas. Ačiū jums už suteiktas geras emocijas ir pastangas“, – sakė Klaipėdos vicemerė.

Parodos atidarymo video akimirkos (spausti ČIA)

Parodos „Irklais per tris amžius“ atidarymo renginyje dalyvavę klaipėdiečiai ir miesto svečiai pasidžiaugė, kad į Klaipėdą atkeliavo ši istoriją menanti irklavimo sporto eksponatų paroda.

Parodos atidarymo renginyje šios kolekcijos savininkė R. Karalienė dalyviams papasakojo apie įdomiausius surinktus trofėjus, pasidalijo istorija, ekrane buvo rodomos įvairios istorinės akimirkos iš įvairių varžybų.

Rima Karalienė iš Paryžiaus olimpinių žaidynių parsivežė Lietuvos trispalvę su mūsų olimpiečių parašais. Tarp jų ir bronzinės prizininkės Viktorijos Senkutės parašas.

Tai – puikus įžanginis akcentas, kitąmet švęsiant 140-ąsias Lietuvos irklavimo jubiliejaus metines.

Parodoje ypatingą vietą užima praeityje garsių irkluotojų – Antano Bagdonavičiaus, Povilo Liutkaičio, trenerių Eugenijaus ir Ričardo Vaitkevičių medaliai ir apdovanojimai, o sekančiuosius šiandienos sportininkų pasiekimus turėtų sudominti garsiausių paskutinio dešimtmečio atletų – Mindaugo Griškonio, Donatos Karalienės, Mildos Valčiukaitės, Sauliaus Ritter – medaliai ir trofėjai.

Parodos pavadinime „Irklais per tris amžius“  užkoduotos ne tik irklavimo sporto ištakos, bet ir nenutrūkstamas jos tęstinumas. 19-ajame amžiuje Anglijoje užgimusi ir 1885 metais į Lietuvą atkeliavusi sporto šaka, jos atletai, fotografai, menininkai, kūrėjai paliko didžiulį lobyną, kurio dalelytę gali pamatyti klaipėdiečiai ir miesto svečiai.

Eksponuojama gausi atvirukų, ženklelių, plakatų, sportinių prizų kolekcija, taip pat galima išvysti ir 19 amžiaus graviūras, laikraščių iškarpas, tikras sportines valtis, irklus, treniruoklių pirmtakus.

Klaipėdos sportininkų namuose-muziejuje (S. Daukanto g. 24) ši paroda bus eksponuojama net metus laiko.

Parodą „Irklais per tris amžius“ Klaipėdos sportininkų namuose-muziejuje nemokamai aplankyti galima darbo dienomis: I-IV nuo 10 iki 17 val., V nuo 10 iki 15.45 val.

Šios parodos atidarymas – vienas iš Klaipėdos sporto festivalio akcentų. Klaipėdos sporto festivalio organizatoriai – Klaipėdos sportininkų namai, Klaipėdos lengvosios atletikos mokykla ir Klaipėdos miesto savivaldybė.

Daugiau informacijos apie Klaipėdos sporto festivalio renginius galima rasti interneto svetainėje klaipedossportofestivalis.lt

        

Pauliaus Matulevičiaus nuotr.